10 მაისს, Starring Georgia 2024 წლის შეკვეთილის სეზონს ამერიკული პოპ-როკის ვარსკვლავი „One Republic“ გახსნის.
One Republic ამერიკული პოპ-როკ ბენდია, რომელიც 2002 წელს შეიქმნა, თუმცა პირველ მნიშვნელოვან წარმატებას 5 წლის შემდეგ, კომპოზიციით Apologize მიაღწია. ამერიკული ჯგუფისთვის განსაკუთრებით წარმატებული აღმოჩნდა 2013 წლის სტუდიური კრებული Native, რაც პირველ რიგში If I Lose Myself და Counting Stars-ის დამსახურებაა. 3 მილიარდი მოსმენით და ჩარტში დამყარებული რეკორდების წყალობით Counting Stars დეკადის ერთ-ერთი ყველაზე წარმატებული ჰიტი გახდა, რისი დამსახურებითაც ბენდი ახალი თაობის საყვარელი პროექტიც გახდა. პარალელურად, ჯგუფის ფრონტმენი რაიან ტედერი სხვადასხვა წარმატებული პროექტის მონაწილეა: მის მიერ დაწერილი სიმღერები Beyonce, Adele, Maroon 5 დისკოგრაფიაში მოხვდა.
თანამედროვეობის ერთ-ერთი საუკეთესო ლაივ შემსრულებელი ბენდი Black Sea Arena-მ პირველად Human-ის მხარდამჭერი საკონცერტო ტურის დროს მოიწვია, თუმცა ბევრისთვის ნანატრი კონცერტი ამჯერად 2024 წლის 10 მაისს გაიმართება.
ბილეთები:  BSA.ge, TKT.ge
კარების გაღება 18:00
შოუს დასაწყისი 21:00
საქართველოს მთავრობის მხარდაჭერით, “Black Sea Arena“ საქართველოში მასშტაბურ კამპანიას - „Starring Georgia“ - ს აგრძელებს. კამპანიის მთავარი მიზანია, ხელმისაწვდომი გახადოს ქართველი ახალგაზრდებისთვის საკუთარ ქვეყანაში მათი საყვარელი მუსიკოსების მოსმენა და  განავითაროს ქვეყნის გასართობი ინდუსტრია. Starring Georgia 2024-ის ფარგლებში შეკვეთილს OneRepublic, Scorpions  და Jungle ეწვევიან.

On May 10, Starring Georgia's 2024 season will open with American pop-rock star “One Republic”.
Group was founded in 2002, but it wasn't until five years later that their song Apologise saw real success. If I Lose Myself and Counting Stars were the main reasons why the American group's 2013 studio album Native was so successful. The band became the favourite project of a new generation with Counting Stars, one of the decade's biggest singles, which amassed 3 billion streams and topped the charts. Ryan Tedder, the band's frontman, is involved in a number of successful endeavours concurrently, his compositions can be heard on the albums of Maroon 5, Adele, and Beyonce.
Black Sea Arena has invited one of the best live bands of modern times for the first time during their concert tour in support of the album “Human”, although the long-awaited concert will take place this time on May 10, 2024.
Ticket | BSA.ge, TKT.ge/StarringGeorgia
Gates Open: 18:00
One Republic: 21:00
With the support of the Government of Georgia, "Black Sea Arena" continues its large-scale campaign - "Starring Georgia". The primary objectives of the campaign are to expand Georgia's entertainment sector and enable young people to enjoy performances by their favorite artists within their own country. As part of Starring Georgia 2024, “One Republic”, “Scorpions” and “Jungle” will perform at Shekvetili.